Sosyal Destek

Sosyal Destek

2008 yılında oluşturulan “ Haydi Gülümse Sağlık ve Sosyal Yardım Destek Programı” engellilerin gelirlerini ve yaşam kalitesini arttırmak, kırsal yoksulluğun azaltılması için toplumun bilgilendirilmesi yardımlaşma ve dayanışmaya teşfik için oluşturulmuştur.

Ameliyatlar, Bilgilendirme Toplantıları ve Sosyal Yardım olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Haydi Gülümse Sağlık ve Sosyal Destek Programından başvuru kriterlerini uygun engelliler ve aileleri yararlanabilir.

Ne Yapıyoruz?
Sağlık Desteği

Sağlık Destek Programı kapsamında ağırlıklı olarak skolyoz, kökler implant (işitme cihazı), ortopedi ve göz ameliyatları gerçekleştiriyoruz. Ameliyatını gerçekleştirdiğimiz çocuklarımızın ameliyat öncesi, sonrası tetkik ve tedavi giderleri (fizik tedavi ,işitme cihazı, afo, korse, v.b) karşılıyoruz.

0rtez –protez, tekerlekli sandalye ,tedavi materyal ( sonda, sarf malzeme vb) vb. yardımlarını Doktor raporuyla karşılıyoruz.

Sosyal Yardım Desteği

Özel eğitim ve fizik tedavi merkezlerinde, hizmet ve eğitimlerle ilgili devletin verdiği ücret, ders ve tedavi saatleri yeterli olmadığından, eğitim kurulumuz tarafından belirlenen çoçuklara eğitim yardımı yapıyoruz.

Gıda ve kıyafet yardımı yapıyoruz.

Aile Bilgilendirme Toplantıları

Periyodik aralıklarla engelli ailelerini bir araya getirerek yaşadıkları zorlukları birbirleriyle paylaşması ve yaşadıkları sorunlara deneme yanılma yöntemiyle buldukları çözüm ve yöntemleri paylaşabilmeleri için toplantılar düzenliyoruz.

Hukuk, Rehabilitasyon, Tedavi ve Bakım konusunda engelliler ve ailelerinin bilinçlendirilmeleri için bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz

Engelliler ve aileleri arasında sinerji yaratarak motivasyon yaratmak için profesyonel danışmanlar ve eğitmenlerle sosyal aktiviteler gerçekleştiriyoruz.

Haydi Gülümse Sağlık ve Sosyal Yardım Destek Programı hakkında Bilgi Edinin

 - 
English
 - 
en
Turkish
 - 
tr